Lithuanian Magic Cup 2019 – įspūdingas Ernesto Mitkaus kelias

Lithuanian Magic Cup 2019

Rugpjūčio 10-11 dienomis „Rikio“ stalo žaidimų ir hobio centre vyko bendras „Rikio“ ir „Comic Con Baltic“ Magic: The Gathering kortų žaidimo renginys „Lithuanian Magic Cup 2019“, sutraukęs 31 dalyvį. Jame puikiai pasirodė druskininkiečių desantas – įveikę pirmąją dieną aukštose pozicijose Ernestas Mitkus (3) ir Erikas Mitkus (7) skynėsi kelią toliau. Po antrosios dienos swiss’o Erikas liko 10-oje vietoje ir į TOP 8 neprasibrovė, o Ernestas pateko į geriausių aštuntuką, būdamas 2-oje pozicijoje.

Ernesto Mitkaus pergalingas kelias tęsėsi ir toliau – pusfinalyje jo reitingas buvo aukščiausias, tačiau teko pripažinti patyrusio ir itin neparankaus varžovo Domanto Zavadskio pranašumą.

Pusfinalio kova prieš Domantą Zavadskį

Ernestas per dviejų dienų turnyrą patyrė vos 4 pralaimėjimus, o „Lithuanian Magic Cup 2019“ nugalėtoju tapo Julius Klakauskas. Sveikinimai!

Į turnyrą ėjau gan nepasiruošęs, šiek tiek žaidžiau Mono Red Aggro War of the Spark standard’e, po Core2020 išleidimo padariau pauzę. Tik prieš patį turnyrą pradėjau dėtis decką, per Magic Arena žiūrėti, kas sekasi, kas gerai jaučiasi žaisti. Galvojau ar žaisti Cavalcade ar Spitfire deck’ą ar imti Scapeshift, kuris atrodė most overpowered deckas šiuo metu. Nusprendžiau paimti decką, už kurį daugiausiai žaidžiau praeitą set’ą online, nes Spitfire nepasiteisino. Taip, su juo daug damage galima padaryti, tačiau tai yra 3 manos do nothing, kurį paremovinus prarandi turn 3 basically, kas yra skaudu Mono Red’ui. Tad, nusprendžiau pasidaryti Mono Red Burn, su kuo agresyvesnėm kortom kurios anksti sukelia skausmą opponentam. Kaladė daug skillo nereikalauja žaisti baziniam lygyje, tačiau reikia mokėti gerai pasverti savo opcijas, ar geriau eiti į veidą, ar nuimti priešininko padarą, ar pasilaikyti kortas vėlesniam laikui.

Tik ši kaladė turi problemą – ji neturi atsakymų go wide deck’am ir huge creature’ams. Todėl ir bandai kuo anksčiau pribaigti opponentą prieš jam pasidarant board state/huge bodies. Todėl, mano manymu, main counteris šiam deck’ui yra Scapeshift. Sugebantis 3-4 ėjimu pradėti go wide strategiją, kuriant daug zombių skaityk be jokios manos investicijos, o už tą maną dedantis huge creatures. Turnyro metu, standard’e sutikau 1 Scapeshift, ir tai buvo vienintelis pralaimėjimas per visus 7 Standard ratus. Draft’us abu pabaigiau 2-1, kur tikėjausi po 1 pergalę max gauti, tai šiek tiek padėjo taškų daugiau surinkti.

Na, o top 8, teko žaisti prieš 2 Scapeshift deckus. Vieną sunkiai įveikiau, o nuo kito skaudžiau gavau. Jie turi tiek daug prieigos prie life-gain, card draw ir go wide, kad tiesiog juos turi įveikti anksti, arba tau nebėra šansų. Juo lab, kad pusfinalyje žaidžiau prieš tokią Scapeshift variaciją, kuri gali labai stabiliai atstovėti net ir išjungus jų pagrindinį win-con’ą.

In the end, džiaugiuosi taip toli nuėjęs. Tikrai nesitikėjau tiek, bet stengiausi apgalvoti visus veiksmus, na, ir gavosi kaip gavosi 🙂

Ernestas Mitkus
Lithuanian Magic Cup 2019“ nugalėtojas Julius Klakauskas

Nuotraukos – Rikis, stalo žaidimai ir hobby centras