PineCon 2017

PineCon 2017

Gegužės 13-14 dienomis Druskininkų jaunimo užimtumo centre organizuotas stalo žaidimų konventas „PineCon“. Tai – pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, jungiantis ne tik stalo žaidimų turnyrus ar žaidimų vakarus, bet ir kitas su šiuo hobiu susijusias veiklas.Interviu su lietuviško stalo žaidimo „Baltų žemės“ kūrėjais

Konvento dalyviai turėjo galimybę klausytis Roko Mikšiūno ir Alfredo Buiko pranešimų ir sužinoti, kaip stalo žaidimuose atskleidžiama distopijų tema, kuo susiję mokslinės fantastikos „tėvas“ Herbertas Velsas ir kariniai žaidimai (wargames). Pirmą kartą Lietuvoje buvo pristatytas lietuviškas stalo žaidimas „Baltų žemės“ – jo kūrėjai papasakojo apie žaidimo kūrimo procesą, apie tai, kaip gimė tokia idėja ir kaip ji vystėsi, konvento dalyviai čia pat galėjo žaidimą išbandyti ir įsigyti.

„PineCon“ metu vyko trys skirtingi stalo žaidimų (Bebrų gaujos, Ticket to Ride, Magic: the Gathering) turnyrai, kūrybinės dirbtuvės, kurių metu konvento dalyviai turėjo galimybę pasigaminti savo žaidimo kauliuką, taip pat buvo galima išbandyti „In OUT smart game“ pabėgimo kambarį ir „Minčių seklio“ žaidimą. Renginio dalyviai taip pat varžėsi „Rock/Paper/Scissors“ (akmens/popieriaus/žirklių) turnyre, o savo žinias apie stalo žaidimus demonstravo protmūšyje „Kankorėžgalviai“.

Naktinėje dalyje konvento dalyvių laukė socialinio-psichologinio žaidimo „Vilkolakiai“ vakaras, o patyręs RPG (vaidmenų žaidimų) meistras Rytis Posochovas vedė edukacinę RPG sesiją. Žaidimų naktis vyko iki pat ankstyvo ryto, tad vienas iš „PineCon‘o“ šūkių – para su stalo žaidimais – visiškai pasiteisino.

Druskininkų jaunimo užimtumo centro renginių organizatorius ir vienas stalo žaidimo klubo „Board Punks“ įkūrėjų Juozas Kazlauskas teigė, jog Lietuvos stalo žaidimų bendruomenėje vyksta gan nemažai kokybiškų renginių, žaidimų vakarų ir turnyrų, tačiau būtent tokio – į stalo žaidimų hobį per įvairias prizmes ir perspektyvas žvelgiančio ir savyje talpinančio ne tik turnyrus, bet ir paskaitas, stalo žaidimų demo ir pristatymus bei įvairias kitas veiklas – renginio dar nebuvo. „Tikiu, kad „PineCon“ ateityje plėsis į dar didesnį renginį, o stalo žaidimų klubų ir renginių Lietuvoje tik daugės – kadangi tai pakilimą išgyvenantis hobis ir puiki alternatyvi laisvalaikio praleidimo forma, vis labiau taikoma ir kaip neformalaus ugdymo metodas“, – sakė J. Kazlauskas.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

PineCon 2017 „Ticket to Ride” turnyro nugalėtojas – Dovydas Čižauskas!
PineCon 2017