Stalo žaidimų konvento „PineCon 2020“ gidas

http://www.boardpunks.lt/2020/03/13/pinecon2020-nukeliamas/

Gidas atnaujintas: 2020 03 09

PINECON 2020 stalo žaidimų fiesta sugrįžta! Renginio įvykis Facebook’e – bit.ly/pinecon2020

Svetingieji Druskininkai laukia kovo 14 d. visų amžių stalo žaidimo entuziastų jau ketvirtajame stalo žaidimų konvente „PineCon“. Konvento lokacija – Druskininkų jaunimo užimtumo centras (JUC), Veisiejų g. 17. Pradžia – 10 val. Didžioji dauguma veiklų vyks Didžiojoje I a. salėje. Jūsų patogumui – festivalio gidas!

PROGRAMA

Nuo 10 val. Vienaragis.LT stalo žaidimai stalo žaidimai ir turnyrai;
Nuo 10 val. LOGIS stalo žaidimai vaikams;
10 val. HOBBYSHOP Exploding Kittens turnyras (registracija 10.00-10.15);
11 val. STAR WARS Destiny Draft – PineCon 2020;
12 val. IV-as ROCK/PAPER/SCISSORS čempionatas (registracija 11.30-12.00);
12 val. Brain Games KLASK turnyras (registracija 11.00-12.00);
13–16 val. RPG namelis vaidmenų žaidimai – RPG Namelis Meistraus PineCon 2020: Dieninė sesija.
RPG žaidimai paskelbti, tad kviečiame visus norinčius į juos registruotis čia: http://bit.ly/PineCon2020RPGRegistracija
Jei norite matyti visus RPG žaidimų aprašymus vienoje vietoje, tai galite padaryti čia: http://bit.ly/PineCon2020RPG
13 val. RIKIO A Game of Thrones Intro Decks Tournament – PineCon 2020;
14 val. Vienaragis.lt Planet turnyras (registracija vietoje);
16 val. RIKIO Keyforge Sealed turnyras – PineCon 2020;
16 val. RPG masterklasė: kaip pradėti RPG kampeiną su Andriumi Jautakiu aka Shizzar (III a. konferencijų salėje);
19–?? val. RPG namelis vaidmenų žaidimai – RPG Namelis Meistraus PineCon 2020: Vakarinė sesija.
+
Kankorėžgalviai – stalo žaidimų protmūšis (Vakarinės RPG sesijos metu);
Board game inkubatoriaus (Vilnius) prototipų testavimas ir pranešimas apie stalo žaidimų kūrimą;
INFINITY karinių miniatiūrų žaidimo demo;
Socialinių-dedukcinių žaidimų turnyras;
Stalo žaidimų naktis.

Jaunimo srityje dirbantiems (registracija – bit.ly/pinecon2020-registracija-jaunimo-darb)
11.00 Pranešimas „Stalo žaidimai darbe su jaunimu“ (III a. konferencijų salė)
Nuo 12 val. – „PineCon 2020 Youth Worker Quest“

„KLASK“ – kažkas tarp stalo futbolo ir oro ritulio?

Iš Skandinavijos atėjęs KLASK – dovanojantis gerą nuotaiką, ištirpdantis ledus, subalansuotas dideliems ir mažiems, atvyksta į PineCon’ą!
Smagus koordinacijos ir reakcijos stalo žaidimas KLASK – tikras superhitas. Žaidimo principas primins stalo futbolą. Jūsų tikslas – įmušti įvartį išvengiant magnetinių komponentų, o tam prireiks vikrių rankų ir greito mąstymo 😉
Dalyvauk turnyre ir laimėk puikius „BRAIN GAMES“ prizus.
Registracija nuo 11.00 val. Turnyro pradžia – 12.00 val. Turnyras nemokamas.

Pažiūrėk video iš 2019 m. pasaulio finalų – gal PineCon’as taps tavo KLASK karjeros pradžia?

Pašėlusių katukų šėlsmas su Hobbyshop ir „Exploding Kittens“

Jau 10 val. startuoja pašėlusiojo Hobbyshop EXPLODING KITTENS turnyras (registracija vietoje, dalyvavimas nemokamas). Tai vienas populiariausių kortų žaidimų pasaulyje ir ne veltui – turbūt nė vieno žaidimo dėžutėje nėra tiek įtampos ir netikėtumų. Kortų kaladė, kuri privers žaidėjus nerimauti dėl kiekvieno savo ėjimo. Nepaisant to, baigus žaisti norėsis viską pakartoti iš naujo. Ir ne vieną kartą. Tinka nuo 7 metų amžiaus žaidėjams.
Pašėlusių ir iki ašarų juokingų kortų kaladėje tūno sprogstantys katukai. Jei savo ėjimo metu žaidėjas tokį ištraukia, jis iškrenta iš žaidimo. Visos kitos kortos padeda nuo tokios lemties išsisukti. Retos „Defuse“ kortos nukreipia katukų dėmesį ir apsaugo nuo sprogimo, kitos kortos leidžia pažiūrėti į ateitį, pavogti kortų, praleisti ėjimą arba užpulti kitą žaidėją. Protingai sužaidęs, gali trumpam atitolinti sprogimą… iki kito ėjimo.

Galim lažintis, jog jei kur ir sprogs atominė bomba, tai tik todėl, kad ant žybsinčio paleidimo pulto pasivaikščiojo katukas. Niekam ne paslaptis, jog šie mieli, pūkuoti keturkojai tik ir taikosi ką nors susprogdinti! Net jeigu ir netyčiom. Visi taip pat žino, jog nuo to apsaugoti gali tik sumuštiniai su katažole, lazeriuko spindulys arba pilvo pakasymas. Kitų nebeišgelbėsi, tai bent pats sveiką kailį išnešk!

Pasauliniu mastu pripažinti lietuvių stalo žaidimų kūrėjai – Vienaragis.lt ir „LOGIS“

Nuo pat ryto jūsų laukia ir Druskininkus pamėgusių Lietuvos stalo žaidimų kūrėjų VIENARAGIS.LT komanda. Vienaragis.LT – tai stalo žaidimus mylintys žmonės, atradę bendrą kryptį, o Určio Šulinsko kurti žaidimai, tokie kaip emocinį intelektą lavinantis „Emojito“ (patekęs į geriausių stalo žaidimų vaikams trejetuką) , unikalusis „Planet“, motoriką lavinantis „Džiunglių cirkas“, pasakų sekimo žaidimas „Pasakų skrynelė“ yra pripažinti pasauliniu mastu. Be abejo, jūsų laukia ir naujasis kūrinys „Pigasus“ – linksmas greitos reakcijos žaidimas, kurio metu reikia atpažinti du į vieną sumaišytus gyvūnus. Tai jau trečiasis „Vienaragio“ apsilankymas „PineCon’e“ –tie, kurie jau spėjo susipažinti su šia komanda žino, kad jūsų laukia džiaugsmingų emocijų pliūpsnis, pašėlę turnyrai ir netikėti atradimai 😉

Be nuotaikingų „Džiunglių cirko“ ir „Pigasus“ turnyrų pirmoje dienos pusėje, 14 val. jūsų lauks ir praėjusiais metais populiarumo susilaukęs „Planet“ turnyras, pakviesiantis sukurti savo planetą.
„PLANET“ – tai strateginis Vienaragis.LT stalo žaidimai stalo žaidimas, kurio metu žaidėjai kuria savo Žemės rutulį, dėliodami miško, vandens, ledynų, kalnų ir dykumų kraštovaizdžių magnetines detales ant 3D žemės reljefo pagrindo. Žaidimo pabaigoje kiekvienas žaidėjas laiko delne unikalią, savo paties sukurtą planetą!

PineCon’as atviras paties įvairiausio amžiaus žaidėjams, nes stalo žaidimai sujungia kartas ir juos gali žaisti tiek patys mažiausi, tiek vyresni. Pirmą kartą į „PineCON’ą“ atvyksta LOGIS.LT – Vilniuje įsikūrusi leidybinė įmonė SAVAS TAKAS IR KO jau daugiau kaip 15 metų gamina prekės ženklo LOGIS mokomuosius stalo žaidimus, skirtus vaikams nuo 3 metų. Pagrindinis leidyklos SAVAS TAKAS IR KO tikslas – kurti žaidimus, kurie lavintų vaikų pasakojimo, skaičiavimo, emocinius ir socialinius įgūdžius, loginį mąstymą ir atmintį.

LOGIS prekės ženklu pažymėti žaidimai jau pripažinti ir parduodami visoje Europoje bei Šiaurės Amerikoje. Lavinamieji LOGIO žaidimai naudojami ne tik kaip mokymo priemonė darželiuose ir mokyklose – jais su malonumu žaidžia vaikai ir šeimos namuose.

Net septynios vaidmenų žaidimų (RPG) sesijos ir RPG masterklasė

„PineCon 2020“ pasižymės RPG vaidmenų žaidimų sesijų gausa. RPG vaidmenų žaidimai pirmą kartą PineCon’e debiutavo 2018 m., kuomet buvo surengta sesija naujokams, 2019 m. buvo vedamos dvi sesijos, na o šiais metais „RPG namelis“ kovo 14 d. vyksiančiame ketvirtajame stalo žaidimų festivalyje „PineCon 2020“ meistraus net 6 vaidmenų žaidimus – tris dieninėje sesijoje (13-16 val.) ir tris vakarinėje (19-? val). Esant milžiniškam susidomėjimui RPG sesijomis papildomą ketvirtą antrosios sesijos žaidimą pateiks vienas lietuviškosios RPG scenos grandų – Andrius Jautakis aka Shizzar, kuris taip pat ves ir RPG masterklasę.

RPG namelis

RPG (role-playing-games, arba lietuviškai – vaidmenų žaidimai) – tai stalo žaidimų rūšis, kurioje nenaudojama žaidimo lenta ar kortos, o viskas vyksta žaidėjų fantazijoje, ir visi dalyviai kartu kuria bendrą istoriją.

Žaidimai paskelbti, tad kviečiame visus norinčius į juos registruotis čia: http://bit.ly/PineCon2020RPGRegistracija

Jei norite matyti visus žaidimų aprašymus vienoje vietoje, tai galite padaryti čia: http://bit.ly/PineCon2020RPG

RPG sesijų įvykis Facebook’e – „RPG Namelis meistraus PineCon“

+Papildomas RPG žaidimas „Baltojo Medžio Vaisius

Žaidimo Meistras: Shizzar (Andrius)
Žaidimo sistema: Call of Cthulhu

Provansas, 999-tieji mūsų Viešpaties metai.
Brolis Žilis, garsus velnių ir raganų medžiotojas, išvyko iš Arlio į Avinjoną, nešinas keliais svarbiais laiškais. Bet kelionės tikslo vienuolis nepasiekė. Avinjono vyskupas sunerimęs siunčia penkis savo geriausius vyrus, kad surastų dingusį vienuolį.
Ar gali būti, kad brolis Žilis papuolė į eretikų nagus? O gal jį sudraskė laukiniai žvėrys? Ir net jei pavyks vienuolį surasti gyvą, ar penkių mūsų didvyrių tamsi praeitis netaps brolio Žilio mirties priežastimi?

RPG masterklasė: kaip pradėti RPG kampeiną

Daugiau nei 20 metų vaidmenų žaidimus vedantis Andrius Jautakis PineCon 2020 metu pasidalins su kolegomis-meistrais arba su tais, kas norėtų jais tapti, savo patirtimi ir duos patarimų, kaip pradėti vaidmenų žaidimo kampaniją.
Renginio formatas – paskaita su praktinėmis užduotimis.
Išankstinė registracija – [email protected] arba FB žinute (vietų skaičius ribotas)
Masterklasė vyks III a. konferencijų salėje. Pradžia – 16 val.

„PINECON YOUTH WORKER QUEST“ ir stalo žaidimai dirbantiems su jaunimu

Stalo ir vaidmenų žaidimai – ideali edukacinė priemonė ir terpė, skatinanti gyvą tarpusavio bendravimą ir supratimą, komandinius įgūdžius, žaidimo forma vystanti gebėjimus priimti loginius sprendimus, lavinanti vaizduotę, kūrybinį mąstymą. Žaidimas yra viena iš geriausių mokymosi formų, ji įtraukianti ir smagi, sukurianti draugišką, žaismingą, tačiau kartu ir konkurencingą aplinką.
Šiais metais, siekiant stiprinti tarpinstitucinį ir tarpžinybinį bendradarbiavimą, plėsti jaunimo darbuotojų tinklą bei norint pristatyti naujus metodus taikomus darbe su jaunimu – organizuojamame festivalyje bendradarbiaujant su Druskininkų jaunimo užimtumo centru numatomos veiklos išskirtinai jaunimo srityje dirbantiems (mokytojams, jaunimo darbuotojams, jaunimo reikalų koordinatoriams ir kt.).
11.00 val. Pranešimas „Stalo žaidimai darbe su jaunimu“ (III a. konferencijų salė)
Nuo 12 val. – „PineCon 2020 Youth Worker Quest“ – sužaidybintas quest‘as jaunimo darbuotojams. Dalyvauk festivalio veiklose, vykdyk užduotis ir tapk PineCon 2020 jaunimo darbuotojo quest‘o laimėtoju!
Registracija su jaunimu dirbantiems – bit.ly/pinecon2020-registracija-jaunimo-darb

Tradicinis „Akmens, popieriaus, žirklių“ čempionatas

Koks gi PineCon’as be pašėlusio ir rekordiškai daug dalyvių susilaukiančio RPS (Akmens, popieriaus, žirklių) turnyro? Šio turnyro nugalėtojai pasakys, kad tikrai ne viskas šiame žaidime yra atsitiktinumu paremta. Registruokis vietoje (nuo 11.30) ir dalyvauk! (Pradžia – 12 val.).

„RIKIO“ „Star Wars: Destiny“, „Game of Thrones Intro Deck“ ir „Keyforge Unsealed“ turnyrai

„Rikis“ surengs stalo žaidimų gurmanams gerai žinomų žaidimų turnyrus, kuriuose kuo puikiausiai gali dalyvauti ir naujokai.

11-13 val. STAR WARS: DESTINY turnyras

13-16 val. GAME OF THRONES: INTRO DECKS turnyras

16-19 val. KEYFORGE: SEALED turnyras

Kaip ir praėjusiais metais, stalo žaidimų festivalyje PineCon 2020 galėsite išbandyti jėgas „Keyforge“ kortų žaidimo, kuriame kiekviena kaladė yra unikali, turnyre. Šį kartą jūsų laukia Sealed Solo, Best of 1 formatas.
Kaip tai vyksta? Turnyro mokestis – 9 Eur, už tai jūs gaunate naujutėlaitę Worlds Collide kaladę, ir žaidžiate su ja turnyre! Ratų skaičius priklauso nuo dalyvių kiekio, registracija [email protected]
Žaidimo žetonų (token’ų, raktų ir t.t.) turėti nebūtina.
Turnyrui bus reikalinga atsidaryti Keyforge Master Vault account’ą www.keyforgegame.com (nemokama).

Komanda
Keyforge turnyras 2019 metų PineCon’e

„Sostų karų“ gerbėjus kviečiame į PineCon 2020 Game of Thrones: The Card Game Intro kaladžių turnyrą. Tai atviras turnyras skirtas tiek žaidimo naujokams, tiek ir patyrusiems žaidėjams.
Kalades turnyrui galėsime paskolinti arba jas bus galima įsigyti.
Turnyro mokestis – 2 EUR su savo kalade arba 4 EUR su paskolinta.
Registruokitės [email protected] arba FB žinute ir rezervuokitės savo kaladę iš 8 galimų šeimų (Greyjoy, Martell, Stark, Baratheon, Nights Watch, Lannnister, Tyrell, Targaryen) – turėsime po vieną kiekvienos šeimos kaladę paskolinimui ir po 1 pardavimui (intro kaladės kaina – 15 EUR).

Na, o visus „Žvaigždžių karų“ gerbėjus kviečiame į PineCon 2020 STAR WARS Destiny draft’ą.
Dalyvio mokestis – 15 Eur.
Rato trukmė – 35 min.
Prizinis fondas – nuo kiekvieno dalyvio po booster’į + playmat + promos, kiekvienas dalyvis gauna token’ų rinkinį.
Išankstinė registracija – [email protected]
Draft set’ai bus suteikiami naudojimui turnyre.
Minimalus žaidėjų skaičius – 4, maksimalus – 8.

INFINITY – karinio miniatiūrų žaidimo demo

Wargaming – tai ir sportas, ir kolekcionavimas, ir bendravimas, ir menas, ir gyvenimo būdas. Jau ne pirmą kartą Druskininkuose lankysis karinio miniatiūrų žaidimo (wargame) „Infinity“ veteranai. „Infinity“ žaidime sci-fi tematikos miniatiūros pasitelkiamos futuristinių kovų simuliavimui. Žaidėjai valdo nedideles elitinių kareivių grupes – kiekvienas mūšis reikalauja vis kitokio išsidėstymo, o pati žaidimo sistema yra dinamiška, leidžianti daryti reikšmingus sprendimus visoje mūšio eigoje, įgyvendinti skirtingas taktikas ir strategijas su dideliu realistiškumo lygmeniu.

Atrodo sudėtinga? Nesijaudink, patyrę šio žaidimo veteranai jau yra konvertavę ne vieną naujoką į savo gretas!

Infinity
Operation: Insertion Druskininkai turnyro veiksmas

„Board game inkubatoriaus“ (Vilnius) prototipų testavimas ir pranešimas apie stalo žaidimų kūrimą

Daugelis stalo žaidimų mėgėjų svajoja sukurti savo stalo žaidimą. Stalo žaidimų kūrimo entuziastų grupė „Board game inkubatorius“ jau ne vieneri metai renkasi kartu, testuoja stalo žaidimus ir analizuoja jų mechanikas bei kuria savo stalo žaidimų prototipus. PineCon’o metu turėsite ne tik puikią progą juos išbandyti, bet ir išgirsti Raimundo Banevičiaus pranešimą apie stalo žaidimų kūrimą.

Stalo žaidimo kūrimo procesas

Kitos veiklos

Bendravimas, logika ir dedukcija, blefas bei daug gerų emocijų lauks jūsų „PineCon 2020“ socialinių-dedukcinių žaidimų turnyruose, vakarinės RPG sesijos metu stalo žaidimų žinias patikrins tradicinis protmūšis (šį kartą – individualus). Viso konvento metu galėsite laimėti puikius rėmėjų ir partnerių prizus, žaisti stalo žaidimų naktyje – atvyk į stalo žaidimų fiestą Druskininkuose!

Iškilo klausimų – klausk [email protected], 862170843 ar FB žinute.

Rėmėjai ir partneriai – Druskininkų jaunimo užimtumo centras (JUC), RPG namelis, „Rikio“ stalo žaidimų ir hobio centras, Brain Games, Vienaragis.lt, Hobbyshop, LOGIS, DeepCut Studio, Kolonada, Velvetti, City Coffee, R. Pankevičienės Konditerijos Cechas, FM 99.