PineCon 2019

Komanda

Kovo 23-ą dieną Druskininkų jaunimo užimtumo centre surengtas trečiasis stalo žaidimų festivalis „PineCon 2019“, kurį kartu su Druskininkų jaunimo užimtumo centru organizavo Asociacija Druskininkų stalo žaidimų klubas „Board Punks“. Festivalyje buvo galima susipažinti su stalo žaidimų kultūra, dalyvauti turnyruose ir žaidimų pristatymuose, su geriausiais Lietuvos meistrais dalyvauti RPG vaidmenų žaidimų sesijose ir kitose veiklose.Lietuvių stalo žaidimų kūrėjų studija „Vienaragis“ pakvietė į interaktyvią gražiausio 2018 m. lietuvių kurto žaidimo-pasakų sekimo „Pasakų skrynelė“ parodą. Buvo galima ne tik pasigrožėti 100 itin kūrybiškų dailininkės Marijos Smirnovaitės pieštų žaidimo iliustracijų, bet ir patiems sukurti unikalią, dar niekur negirdėtą pasaką. Vaikų taip pat laukė kiti Vienaragis.lt kurti emocinį intelektą lavinantys žaidimai, galimybė sudalyvauti „Džiunglių cirko“ – nuotaikingo, motorinius įgūdžius lavinančio figūrėlių statymo žaidimo turnyre. Šiek tiek vyresni ir suaugusieji galėjo susikurti savo unikalią planetą strateginio stalo žaidimo PLANET turnyre, kuriame dalyvavo 16 dalyvių, o nugalėtoja tapo Karolina Matekonytė.

„Brain Games“ ne tik demonstravo savo žaidimus, bet ir pasiūlė išmėginti jėgas fantastiško populiarumo praėjusiame „PineCon‘e“ sulaukusiame „Ice Cool“ čempionate. „Ice Cool“ pelnė prestižinį geriausio 2017 m. stalo žaidimo vaikams apdovanojimą – tai dinamiškas, tiek vaikus, tiek suaugusius įtraukiantis žaidimas su pašėlusiais pingvinukais. Daugiau nei 30 dalyvių kovojo dėl „Ice Cool“ trofėjaus ir kitų puikių prizų, tačiau vėl triumfavo praėjusių metų čempionas Tomas, garbingai perleidęs pagrindinį prizą atkakliai siekusiai pergalės ir trečiąją vietą užėmusiai Urtei Baležentytei. Antrąją vietą pelnė Luke Gallagher, kuris renginyje savanoriavo kaip fotografas.

Druskininkų stalo žaidimų klubas „Board Punks“ tradiciškai atidarė renginį festivalio dalyvius pakviesdami į nenuspėjamą Rock, Paper, Scissors (Akmens, Popieriaus, Žirklių) čempionatą, kuriame karingoji trečiokė Austėja, savo kelyje nugalėjusi ir praėjusių metų čempioną, iškovojo pirmą vietą tarp 40-ies dalyvių.

„Hobbyshop“ suteikė galimybę dalyvauti dedukcinio stalo žaidimo „Shadows of Amsterdam“ detektyvų komandų turnyre. Geriausia detektyvų trijule tapo komanda „BP“. Kortų žaidimas-sensacija KEYFORGE, kurio kiekviena pasaulyje egzistuojanti kaladė yra unikali, atvyko ir į amžiais pušimis kvepiančius Druskininkus. Jo nugalėtoja, įveikusi 9 varžovus vaikinus, tapo Kamilė Jankauskaitė. Iš karto po šio žaidimo turnyro tradiciškai vyks legendinio kortų žaidimo MAGIC:THE GATHERING „draft‘as“, kurį laimėjo Erikas Mitkus. Nugalėtojams fantastiškus prizus dovanojo „Rikio“ stalo žaidimų ir hobio centras bei visame pasaulyje pripažinti „DeepCut Studio“.

Kasmet viso pasaulio tolkinistai renkasi skaityti Tolkino kūrybos ištraukų, švęsdami Tolkino dieną. Druskininkuose pirmieji skaitymai organizuoti praėjusiais metais, o šį kartą jie prisijungė prie stalo žaidimų konvento „PineCon“ programos. Kaip ir kiekvienais metais, žinias apie stalo žaidimus patikrino protmūšis – šį kartą jis buvo interaktyvus. Geriausiai pasirodė ir „Velvetti“ įsteigtą dovaną laimėjo Žydrius Janulevičius.

Į festivalį sugrįžo RPG vaidmenų žaidimų sesijos, kuriuose Andrius Jautakis (aka Shizzar) ir Dainius Balčytis (aka Skargan) pakvietė įsijausti į įvairius personažus fantastiniuose pasauliuose. Ir pirmą kartą „Tabletop RPG“ išbandžiusiems, ir ne naujokams, šio pakilimą išgyvenančio hobio sesijos įsimins visam gyvenimui.

„PineCon 2019“ dalyviams dar gyvena paros su stalo ir vaidmenų žaidimais įspūdžiais, o Asociacija Druskininkų stalo žaidimų klubas „Board Punks“ dėkoja visiems rėmėjams, draugams, savanoriams ir dalyviams, prisijungusiems prie unikalaus Lietuvoje renginio: Druskininkų jaunimo užimtumo centrui, stalo žaidimų ir hobby centrui „Rikis“, tai pat DEEP-CUT STUDIO, Brain Games, City Coffee, Velvetti, Start FM, Vienaragis.lt, HOBBYSHOP.

Nuotraukos